بهترین فرودگاه جهان کجاست

//بهترین فرودگاه جهان کجاست

بهترین فرودگاه جهان کجاست

طی یک نظرسنجی که از میان مسافران در سراسر جهان انجام شده است، ۱۰ فرودگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۹ مشخص شدند. در این نظرسنجی فرودگاه چانگی سنگاپور در صدر فرودگاه‌های جهان قرار گرفت. فرودگاه چانگی سنگاپور، از ۲۰۱۳ این عنوان را از آن خود کرده است. همچنین سه فرودگاه از ژاپن نام خود را در این لیست ثبت کرده‌اند.

رده بندی کیفیت بهترین فرودگاه‌های جهان

موسسه SkyTrax که هر ساله رده‌بندی‌هایی در زمینه فرودگاه‌ها و هواپیمایی‌ها انجام می‌دهد، با دریافت نظرات مسافران در سراسر جهان، بهترین فرودگاه‌ها، بهترین ترمینال‌ها در فرودگاه‌ها، بهترین هواپیمایی‌ها، بهترین هتل فرودگاهی‌ها، بهترین خدمه فرودگاهی، بهترین فروشگاه فرودگاهی و … را دسته‌بندی و به صورت عمومی در وبسایت worldairportawards.com اعلام می‌کند. امسال هم به رویه چند سال گذشته این کار را انجام داد و فرودگاه چانگی سنگاپور برای ششمین سال متوالی عنوان بهترین فرودگاه جهان را از آن خود کرد.

پیش از سال ۲۰۱۳ فرودگاه اینچئون سئول در کره جنوبی دارنده این عنوان بود. اما با وجود کیفیت خدمات و تنوعی که در فرودگاه سنگاپور وجود دارد، بعید است به این زودی‌ها فرودگاه دیگری بتواند جایگزین آن شود.

جستجوی بلیط هواپیما در ویگو

فرودگاه چانگی سنگاپور

  • این فرودگاه مسافران را به بیش از ۲۰۰ مقصد در سراسر جهان هدایت می‌کند. در هر هفته حدود ۵۰۰۰ پرواز ورودی و خروجی از طریق ۸۰ شرکت هواپیمایی بین‌المللی در این فرودگاه مدیریت می‌شود. در سال ۲۰۱۷ فرودگاه چانگی توانست رکورد جدیدیی برای خود ثبت کند و ۶۰ میلیون مسافر را بین ۱۰۰ کشور جابجا کند. ترمینال ۳ این فرودگاه به عنوان دومین ترمینال برتر در سال ۲۰۱۹ انتخاب شده است.

فرودگاه چانگی سنگاپور

فرودگاه هانه‌دا توکیو

  • فرودگاه هانه‌دا توکیو با وجود داشتن ترمینال‌هایی برای پروازهای داخلی و بین‌المللی، نقش پررنگی در توسعه ژاپن به عنوان کشوری گردش‌پذیر ایفا کرده است.

■  فرودگاه اینچئون سئول

  • فرودگاه اینچئون بزرگترین فرودگاه کره جنوبی و یکی از بزرگترین فرودگاه‌های جهان، زمانی خود دارنده عنوان بهترین فرودگاه جهان بود.

فرودگاه اینچئون کره جنوبی

فرودگاه حَمَد دوحه

  • ترمینال فرودگاه دوحه سالانه از بیش از ۳۰ میلیون مسافر پذیرایی می‌کند. ترمینال فرودگاه حمد قطر در زمره بهترین ترمینال‌ها از جنبه معماری و لوکس بودن قرار دارد.

فرودگاه هنگ کنگ

  • این فرودگاه مدیریت بیش از ۱۰۰ هواپیمایی برای سفر به بیشتر از ۱۸۰ مقصد مختلف را به عهده دارد. حدود ۴۴ مقصد در سرزمین چین قرار دارند. فرودگاه هنگ کنگ هم یکی از فرودگاه‌هایی است که چندین بار لقب بهترین فرودگاه را از آن خود کرده است.

فرودگاه هنگ کنگ

فرودگاه مرکزی ناگویا ژاپن

  • در سال ۲۰۱۴ حدود ۹.۸ میلیون مسافر از طریق فرودگاه بین‌المللی مرکزی ژاپن در مسیرهای داخلی، شهرهای آسیایی نزدیک و شهرهای دورتر مثل هلسینکی، فرانکفورت، هونولولو و دیترویت جابجا شدند.

فرودگاه مونیخ

  • فرودگاه مونیخ دومین فرودگاه شلوغ در آلمان است و مقر دوم هواپیمایی لوفتهانزا محسوب می‌شود. فرودگاه مونیخ به مقاصد بسیاری در جهان مسافر ارسال می‌کند که بیشتر آنها از شهرهای نزدیک هستند. چیزی که آن را معروف کرده است وجود بیش از ۱۵۰ فروشگاه و حدود ۵۰ محل برای خوردن و آشامیدن است که آن را برای مسافران به چیزی شبیه مرکز شهر تبدیل کرده است. ترمینال ۲ مونیخ به عنوان سومین ترمینال برتر سال ۲۰۱۹ انتخاب شد.

فرودگاه مونیخ

فرودگاه ناریتا در توکیو ژاپن

  • فرودگاه ناریتا به عنوان قطب بین‌المللی هواپیمایی ژاپن و All Nippon Airways شناخته می‌شود. در سال ۲۰۱۶ ناریتا شلوغ‌ترین فرودگاه ژاپن از نظر تعداد مسافر بود.

■ فرودگاه هیترو لندن

  • شلوغ‌ترین فرودگاه انگلستان و اروپا، بیشترین تعداد مسافران بین‌المللی را داشت که اخیراً فرودگاه دبی گوی سبقت را از لندن ربود. ترمینال 5 فرودگاه هیترو در سال ۲۰۱۹ به عنوان بهترین ترمینال جهان انتخاب شد.

فرودگاه هیترو لندن

فرودگاه زوریخ

  • فرودگاه زوریخ بزرگترین فرودگاه سوییس و قطب هواپیمایی بین‌المللی سوییس است.

آیا تجربه‌ای از فرودگاه چانگی سنگاپور دارید؟

فرودگاه چانگی در سنگاپور اولین جاذبه گردشگری این شهر/کشور است. جایی که مسافران ساعت‌ها می‌توانند در آن به گردش بپردازند و از جاذبه‌هایی مثل باغ پروانه، باغ آفتابگردان، باغ کاکتوس و … لذت ببرند. شما تا به حال به سنگاپور سفر کرده‌اید؟ تجربه بازدید از این فرودگاه را پایین همین مطلب بنویسید.

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما و هتل Wego.ir

دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

By | 2019-06-08T11:37:18+04:30 آوریل 16th, 2019|عمومی|0 Comments

Leave A Comment