پرواز بریتیش‌ایرویز لندن-دوسلدورف، در ادینبرا به زمین نشست! – واکنش رایان ایر

//پرواز بریتیش‌ایرویز لندن-دوسلدورف، در ادینبرا به زمین نشست! – واکنش رایان ایر

پرواز بریتیش‌ایرویز لندن-دوسلدورف، در ادینبرا به زمین نشست! – واکنش رایان ایر

یکی از عجیب‌ترین اتفاقات صنعت هوانوردی دیروز در مسیر لندن-دوسلدورف (حداقل اینطور تصور میشد!) رخ داد. پرواز خطوط هوایی بریتیش‌ایرویز که قرار بود از لندن به مقصد دوسلدورف آلمان پرواز کند، پس از گذشت حدود یک ساعت و ربع، در ادینبرا (ادینبورگ) اسکاتلند به زمین نشست! همین موضوع باعث واکنش‌های جالبی شد که در ادامه می‌خوانید.

پرواز به مقصد اشتباه، واکنش مسافران

ادینبرا یا ادینبورگ شهری در اسکاتلند است که در شمال انگلستان قرار دارد. از طرف دیگر دوسلدورف شهری در آلمان است که در شرق انگلیس قرار گرفته است. همین تفاوت فاحش باعث شد اولین عکس‌العمل هر کسی با شنیدن این خبر، خندیدن باشد! اما موضوع از چه قرار بود؟

هواپیمایی بریتیش ایرویز در هر دو مسیر لندن دوسلدورف و لندن ادینبرا پرواز دارد. اتفاقاً مدت پرواز این دو مسیر هم تقریبا با هم برابر است. حدود یک ساعت و 15 تا 20 دقیقه. بنابراین مسافران از نظر زمانی به این موضوع شک نکردند. اما زمانی که از پنجره هواپیما به بیرون نگاه می‌کردند به جای مناطق صنعتی نزدیک دوسلدورف، دشت‌های سرسبز و کوهستان‌های اطراف ادینبرا را دیدند. همین موضوع باعث شد که همهمه‌ای میان مسافران سر بگیرد و از مهماندار در این مورد سوال کنند. واکنش مهماندار بسیار جالب بود!

پرواز اشتباه هواپیمایی بریتیش به اسکاتلند

مهماندار پرواز بریتیش ایرویز که خودش هم گیج شده بود از مسافران پرسید چند نفر مسافر دوسلدورف هستند؟ و خب جواب مشخص بود، همه مسافران دستشان را بالا بردند! همین زمان بود که خدمه پرواز به اشتباهی که رخ داده پی بردند. هواپیما در ادینبرا به زمین نشست، سوختگیری کرد و مجدداً به سمت جنوب برگشت، اما اینبار به مقصد دوسلدورف.

جستجوی بلیط هواپیما در ویگو

دلیل این اشتباه چه بود؟

هر پروازی که انجام می‌شود، دارای یک برنامه پرواز است که پیش از پرواز در اختیار خدمه پرواز از جمله خلبان و مهمانداران قرار می‌گیرد. در اتفاق دیروز، ظاهراً برنامه پروازی که از سوی شرکت آلمانی WDL Aviation تامین شده بود، به اشتباه در اختیار خدمه پرواز لندن-دوسلدورف قرار گرفته بود و آنها هم بر همین اساس به سمت ادینبرا پرواز کرده بودند. شرکت هواپیمایی بریتیش و شرکت WDL Aviation هر دو در بیانیه‌های جداگانه اعلام کردند که در حال بررسی علت و چگونگی رخ‌دادن این اشتباه هستند. چرا که اگرچه ممکن است برای ما این موضوع خنده‌دار باشد، اما در صورتی که علت آن کشف نشود، ممکن است باعث بروز فاجعه شود.

شوخی رایان‌ایر با بریتیش ایرویز در توییتر

شرکت‌های بزرگ همیشه به دنبال این هستند که در فضای مجازی از رقبای خود پیشی بگیرند. رایان ایر، یکی از هواپیمایی‌های ارزان و پربازده اروپا که اتفاقا در همین مسیر هم پرواز دارد، بهترین استفاده را از این ماجرا داشت. این شرکت در اکانت رسمی خود در توییتر، شرکت بریتیش‌ایرویز را منشن کرد و با انتشار تصویر کتاب «جغرافی برای خنگ‌ها» نوشت که برای آنها یک هدیه دارد!

شوخی رایان ایر با بریتیش در توییتر

 

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما و هتل Wego.ir

دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

By | 2019-03-27T11:51:31+04:30 مارس 27th, 2019|عمومی|0 Comments

Leave A Comment