۱۷ دلیل برای سفر به بلغارستان

//۱۷ دلیل برای سفر به بلغارستان

۱۷ دلیل برای سفر به بلغارستان

تا به حال درباره «شبه جزیره بالکان» چیزی شنیده‌اید؟ احتمالاً افراد کمی پیدا می‌کنید که با این منطقه آشنا باشند. منطقه‌ای در جنوب شرقی اروپا که کشورهای زیبایی همچون یونان، مجارستان، کرواسی، اسلوونی و بلغارستان را در بر گرفته است. در این مطلب به همین آخری می‌پردازیم و هفده دلیل می‌آوریم که شما را متقاعد کنیم حتماً سفر به بلغارستان را تجربه کنید!

۱. خط ساحلی بسیار زیبا

سمت شرقی بلغارستان در مجاورت دریای سیاه قرار گرفته است و باعث شده تا این کشور بیش از ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد که بخش زیادی از آن قابل استفاده است. در مناطق توریستی‌تر می‌توانید تمام شب را در کافه‌های ساحلی باشید و تا طلوع آفتاب، وقت خود را در کنار ساحل بگذرانید.

سواحل بلغارستان

۲. خوشمزه‌ترین کوفته قلقلی‌های زندگیتان

خیلی‌ها به آن می‌گویند برگر، ولی ما فقط به اسم کوفته می شناسیمش!

۳. دو نکته: نان! سرخ شده!

مکیتسی (Mekitsi) یک نوع نان سرخ شده سنتی است که معمولاً برای صبحانه همراه با مربا یا پنیر می‌خورند. امتحان‌کردن آن برای هر کسی که به بلغارستان سفر می‌کنند پیشنهاد می‌شود.

۴. طبیعت گسترده، در دسترس و هم حیرت‌آور

پیاده‌روی در کنار آبشارهای بی‌پایان و یا دیدن غار چشمان خدا (Eyes Of God) را امتحان کنید. بلغارستان بهترین جا برای لذت‌بردن از ماجراجویی در مسیرهای طبیعی و دست‌نخورده است.

غار چشمان خدا در بلغارستان

۵. بازدید مجانی از بهترین مناظر

شما چه به پیاده‌روی در طبیعت بروید، چه به یک گالری هنری و چه به معابد قرون وسطی، گوشه‌های زیادی از فرهنگ بلغارستان را تقریباً بدون هیچ هزینه‌ای خواهید دید.

۶. تجربه‌ای خوش‌طعم از نوشیدنی‌های متنوع

موقع ناهار یا شام، در کافه یا خیابان، بلغارستانی‌ها همیشه نوشیدنی‌های گوناگون در اختیار شما می‌گذارند.

جستجوی بلیط هواپیما در ویگو

۷. تجربه برخورد دوستانه در یک سفر

مطمئناً مسافران دیگر نیز موافقند. بلغارستانی‌ها به طور باور نکردنی مهمان‌نواز هستند و تمام تلاش خود را می‌کنند تا شما بهترین تجربه و شناخت را از فرهنگ آنها داشته باشید.

۸. جایی برای غلبه بر ترس از ارتفاع

ارتفاعات مشرف به صوفیه بلغارستان به نام ویتوشا و برج تلویزیونی که روی این ارتفاعات ساخته شده است، یکی از بلندترین نقاط در بلغارستان است. برج تلویزیون این منطقه به نام کوپیتوتو (kopitoto) شناخته می‌شود که اگر فقط یکبار از آن دیدن کنید، ترس از ارتفاع را فراموش می‌کنید.

ارتفاعات ویتوشا در بلغارستان

۹. صومعه، معبد، کلیسا، همگی خیره‌کننده

بلغارستان پر از انواع صومعه‌های زیباست. اگر می‌خواهید این سفر را انجام دهید، حتما از یکی از این معابد با منظره وسیع دیدن کنید و خود را برای شگفت زده شدن آماده کنید.

۱۰. رقصی میانه میدان و شهر و …

اگرچه ممکن است بعضی‌ها همه وقت خود را در کلاب‌ها بگذرانند، در بلغارستان هیچ نیازی به کلاب نخواهید داشت، چرا که می‌توانید در رستوران‌های محلی، دور میز به تماشای رقص محلی مردم بپردازید و حتی با آنها در این سنت مردمی، سهیم شوید.

۱۱. همیشه پنیر؛ همیشه!

بعد از یک هفته در بلغارستان، اسم مستعار شما پنیر خواهد بود! می‌توانید پنیر را با گوجه، گوشت و یا هر چیز دیگری ترکیب کنید تا یک غذای بلغاری را تجربه کنید.

۱۲. غذاهای متنوع با قیمت ارزان

انتظار این را داشته باشید که غذاهای با کیفیتی را با هزینه پایین صرف کنید. البته این هزینه می‌تواند از مکان به مکانی دیگر متفاوت باشد، ولی در کل، در رستوران‌ها خیلی نگران مبلغ غذا نباشید.

غذاهای بلغارستان

۱۳. دیدار با خونسردترین مردم

مانند اکثر اروپا (و هر جای دیگری که مردم اسیر تکنولوژی نشده‌اند)، مردم بلغارستان، هنر آرام بودن و لذت بردن از حضور یکدیگر را خوب بلد هستند. بر خلاف کسانی که ساعت‌ها به صفحه لب تاپ و موبایلشان خیره می‌شوند، وقت گذراندن در یک کافی شاپ به همراه دوستان، یک فعالیت ایده‌آل محسوب می‌شود. روش زندگی‌کردن این مردم، بهترین روش زندگی‌کردن است.

۱۴. دیدار با مردمی که تعطیلات را می‌پرستند!

به دنبال هر یک از تعطیلات، مردم از گرفتن یک روز مرخصی اضافه دریغ نمی‌کنند.

۱۵. دیدن بهترین‌ها بدون اتلاف وقت

فرهنگ بلغارستانی‌ها، بر اساس احترام و علاقه به مردم است. شما وقتی از بلغارستان بازدید می‌کنید، مردم به شما بهترین و نزدیک‌ترین مناظر دیدنی را معرفی می‌کنند تا مطمئن شوند که شما برای لذت بردن از سفر خود، از مسیر خارج نشوید.

۱۶. تلفیق مناظر قدیمی و مدرن

گشت و گذار در شهر، با وجود ساختمان‌هایی با سبک‌های مختلف، هیچوقت حوصله سربر نمی‌شود. برای مثال، بناهای قدیمی صوفیه، در کنار ساختمان‌های مدرنی که هر معماری از دیدن آنها به وجد می آید قرار گرفته‌اند.

بناهای زیبا در شهرهای بلغارستان - صوفیه

۱۷. پس از سفر همه به شما حسادت می‌کنند

از سفر خود به کشور زیبای بلغارستان لذت ببرید. کمتر عکس و فیلم بگیرید و بیشتر از حضورتان در آنجا استفاده کنید تا بعد از سفر با هر عکس کلی حرف برای تعریف کردن برای دیگران داشته باشید. مطمئن باشید به سفر جذاب شما قبطه می‌خورند.

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما و هتل Wego.ir

دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

By | 2019-03-17T12:38:19+04:30 مارس 17th, 2019|اروپا|0 Comments

Leave A Comment