۷ ساحل استثنایی در جهان

//۷ ساحل استثنایی در جهان

۷ ساحل استثنایی در جهان

مسافرتی که در آن از ساحل و دریا خبری نباشد چیزی کم دارد! در جای‌جای جهان آنقدر ساحل‌های متنوع وجود دارد که یک نفر نمی‌تواند در طول عمر خود همه انواع ساحل دنیا را تجربه کند. اما اگر لیستی از بهترین سواحل جهان داشته باشیم، می‌توانیم برای سفری هیجان‌انگیز و متفاوت برنامه‌ریزی کنیم. به همین دلیل ما لیستی از ۷ ساحل برتر جهان را برای شما آماده کردیم.

اگر مقصد خود را برای سفر بعدی انتخاب کرده‌اید، از Wego.ir برای پیدا کردن بهترین پرواز و هتل‌ها استفاده کنید.

۱- سواحل سیشل

کشور جزیره‌ای جمهوری سیشل یکی از بکرترین مناظر جهان را برای عکاسی دارد. سیشل از ۱۱۵ جزیره کوچک و بزرگ تشکیل شده است و ۹۰درصد مردم آن در جزیره ماهه حضور دارند. در سیشل از هر سمت که حرکت کنید به یک ساحل زیبا می‌رسید. به همین دلیل هم یکی از مقاصد جذاب سفر است. حدود یک سوم مردم این کشور در حوزه گردشگری فعال هستند و مسافران بخش اصلی درآمد این کشور را تشکیل می‌دهند.

بهترین سواحل جهان - ساحل سیشل

سیشل از جمله کشورهایی است که ایرانیان برای ورود به آن نیاز نیست از قبل اقدام به دریافت ویزا کنند. در صورت سفر به سیشل به محض ورود به فرودگاه، برای شما ویزا صادر می‌شود. پرواز از ایران به سیشل به صورت مستقیم انجام نمی‌شود و برای سفر به فرودگاه بین‌المللی سیشل (SEZ) که در شهر ماهه قرار دارد، باید از پروازهای غیرمستقیم شرکت‌هایی مثل امارات، قطرایرویز و عمان ایر استفاده کنید. با توجه به مسافت طولانی تا این جزیره، پروازهای فرست کلاس و بیزنس هم انتخاب مناسبی برای این مسیر هستند.

۲- ساحل بوراکای – فیلیپین

فیلیپین یکی دیگر از کشورهای جزیره‌ای جهان است. این کشور در آسیای جنوب شرقی قرار دارد و تشکیل شده از بیش از ۷۰۰۰هزار جزیره است. یکی از جزایر زیبای فیلیپین بوراکای است که در مرکز این کشور قرار گرفته است که به خاطر سواحل شن سفید وسیع آن معروف است. سواحل شن سفید آب‌های آرام و کریستالی دارند. این موضوع درباره بوراکای هم صادق است، علاوه بر اینکه درختان نخل بلند در تمام خط ساحلی در دید شما هستند.

بهترین سواحل جهان - ساحل فیلیپین

ایرانیان برای سفر به فیلیپین نیاز به دریافت ویزا دارند. شرایط ویزای فیلیپین در وبسایت سفارت این کشور در تهران آمده است. هزینه ویزای فیلیپین ۵۰ دلار آمریکا یا معادل ریالی آن است. برای رسیدن به بوراکای ابتدا باید به مانیل، پایتخت فیلیپین سفر کنید. سپس از آنجا با قایق خود را به بوراکای برسانید. در حال حاضر پرواز مستقیم از ایران به فیلیپین انجام نمی‌شود و برای سفر به مانیل باید از پروازهای غیرمستقیم استفاده کرد.

۳- منطقه اولودنیز – ترکیه

ترکیه از شمال با دریای سیاه و از جنوب با دریای مدیترانه احاطه شده است. همین موضوع باعث شده تا این کشور از کیلومترها ساحل برخوردار باشد و تا کنون نیز توانسته است به بهترین شکل ممکن از این سواحل در جهت توسعه گردشگری خود استفاده کند.

بهترین سواحل جهان - ساحل اولودنیز ترکیه

بخش جنوب غربی ترکیه دارای زیباترین سواحل این کشور است. بخشی که با آب‌های کریستالی و تمیز و سواحل شن سفید هر سال میزبان هزاران مسافر داخلی و خارجی است. تالاب آبی در اولودنیز یکی از زیباترین بخش‌های این قسمت از ترکیه است که حدود ۲۰دقیقه با فتحیه فاصله دارد. از استانبول می‌توانید با یک پرواز یکساعته به فتحیه برسید. ایرانیان برای ورود به ترکیه نیاز به ویزا ندارند و به محض ورود به فرودگاه مهر ورود در پاسپورت آنها درج می‌شود.

جستجوی بلیط هواپیما در ویگو

۴- کشور ساحلی مالدیو

اگر بخواهیم بخشی از زمین را به بهشت تشبیه کنیم، بدون شک مالدیو و بخصوص جزیره میرو یکی از این بهشت‌هاست. مالدیو از صدها جزیره مرجانی تشکیل شده است و جمعیتش کمتر از ۵۰۰هزار نفر است. با این‌حال هر سال چندین برابر جمعیت کشورش توریست می‌پذیرد و بخش اصلی درآمدش از این راه است.

بهترین سواحل جهان، ساحل مالدیو

ایرانی‌ها برای سفر به مالدیو نیازی به دریافت ویزا ندارند و ویزا به محض ورود به این کشور برایشان صادر می‌شود. بیشتر سفرهای داخلی مالدیو با قایق انجام می‌شود. برای رسیدن به جزیره میرو هم پس از خروج از فرودگاه بین‌المللی ولانا در ماله، پایتخت مالدیو، در سفری حدود یکساعته باید با قایق مسیر را طی کنید. سفر به مالدیو با پروازهای غیرمستقیم برنامه‌ریزی شده و فصلی امکان‌پذیر است.

۵- ساحل کوه سامت تایلند

تایلند دارای متنوع‌ترین جنگل‌ها و سواحل دنیاست. این کشور جنوب شرقی آسیایی دارای آب و هوایی گرم و مرطوب است است و به دلیل بارندگی زیاد، تقریبا از همه طرف سرسبز و زیباست. با این‌حال جنگل‌های تایلند تنها جاذبه آن نیستند. در این کشور مناطقی وجود دارد که هر کدام به تنهایی چندین نوع ساحل دارند. از جمله منطقه کرابی (Krabi)، پوکت (Phuket)، کوه فی فی (Koh Phi Phi)، کوه سامویی (Koh Samui)، کوه فانگان (Koh Phangan) و کوه سامت (Koh Samet).

ساحل کوه سامت یکی از نزدیک‌ترین سواحل به بانکوک است. از بانکوک تا این ساحل حدود 4 ساعت با اتوبوس فاصله است. مزیت این ساحل این است که حتی در مرطوب‌ترین مواقع سال هم یکی از کم‌رطوبت‌ترین آب و هوای تایلند را دارد.

بهترین سواحل جهان، ساحل تایلند

برای دریافت ویزای تایلند می‌توانید به صورت فردی یا از طریق آژانس‌های مسافرتی اقدام کنید. وبسایت سفارت تایلند در ایران به صورت فارسی همه اطلاعات را در اختیار شما قرار داده است. هزینه درخواست ویزای تایلند برای یک بار ورود ۳۵یورو و برای دو بار ورود ۷۰ یورو است. از ایران به تایلند پروازهای مستقیم و غیرمستقیم وجود دارد که به صورت برنامه‌ریزی شده و فصلی انجام می‌شوند. پروازهای تایلند را در ویگو جستجو کنید.

۶- وایت هون – استرالیا

استرالیا قاره کشوری است با طبیعتی متنوع و متضاد. در مرکز این کشور یکی از گرم و خشک‌ترین بیابان‌های جهان قرار دارد. در عین حال در حاشیه استرالیا، مناطقی بسیار سرسبز با آب و هوایی استثنایی و سواحلی با آب‌های کریستالی وجود دارد. یکی از زیباترین سواحل استرالیا، ساحل وایت هِوِن در کویینزلند است. بیش از ۶ کیلومتر ساحل تمیز و دست نخورده که بیشتر با شن سفید پوشیده شده است چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. شکل ناهمواری‌های زمین و فرورفتگی‌های دریا در ساحل، باعث شده بخش‌های زیادی با عمق کم و آب آرام وجود داشته باشند که برای همه سنین قابل استفاده است.

بهترین سواحل جهان، ساحل وایت هون استرالیا

دسترسی به این ساحل کمی مشکل است که به همین دلیل تقریباً هیچوقت جای شلوغی نیست. برای رسیدن به ساحل وایت‌هِوِن کویینزلند استرالیا، ابتدا باید با هواپیما به یکی از شهرهای سیدنی، ملبورن، بریزبین و کنز بروید و از آنجا با هواپیما خود را به جزیره همیلتون برسانید. از جزیره همیلتون هم با قایق‌های سریع‌السیر کاتاماران طی ۳۵ دقیقه به این ساحل می‌رسید.

سفر به استرالیا از ایران نیازمند دریافت ویزای توریستی است. متاسفانه از ۱۹ جون ۲۰۱۸ بخش صدور ویزای سفارت استرالیا در تهران تعطیل شد و افرادی که قصد سفر به استرالیا داشته باشند باید از طریق یکی از کشورهای حاشیه ایران اقدام کنند. ویزای توریستی از طریق سفارت استرالیا در اَمان (یا عمان، پایتخت اردن) انجام می‌شود.

۷- کشور هزار جزیره – اندونزی

اندونزی یکی دیگر از کشورهای جزیره‌ای و تشکیل شده از چندین‌هزار جزیره است. این کشور که معروف به «کشور هزار جزیره» است، در منطقه آسیای جنوب شرقی و اقیانوسیه قرار گرفته است. این کشور به شکل یک قوس در امتداد خط استوا کشیده شده است و مساحت مجموع آن بیش از بیش از یک میلیون و نهصدهزار کیلومتر مربع است. جزیره‌های فراوان این کشور، آن را به یکی از پرساحل ترین کشورهای جهان تبدیل کرده است.

بهترین سواحل جهان، ساحل اندونزی

جزیره بالی در مرکز اندونزی، یکی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین مقاصد گردشگری این کشور محسوب می‌شود. در بالی شما می‌توانید ساحلی آرام و بدون موج را تجربه کنید که در آن حمام آفتاب بگیرید. همچنین در منطقه‌ای مثل ساحل بین‌جین (Bingin Beach) علاقه‌مندان به ورزش‌های بادی و آبی، نهایت هیجان و لذت را تجربه می‌کنند.

اتباع ایرانی برای ورود به اندونزی باید پیش از حرکت برای دریافت ویزا اقدام کنند. ویزای این کشور از طریق سفارت این کشور یا کارگزاران ویزای این کشور صادر می‌شود. هزینه صدور به ازای هر نفر حدود ۱۰۰ دلار است. صدور آن حدود یک هفته زمان می‌برد و نیازمند ارائه ووچر هتل و بلیط هواپیماست. برای جستجو و خرید آنلاین بلیط هواپیما و هتل، می‌توانید از Wego.ir استفاده کنید.

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما و هتل Wego.ir

دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

By | 2019-03-10T12:19:10+04:30 مارس 10th, 2019|عمومی|0 Comments

Leave A Comment