درآمد ۱.۵میلیون یورویی رم از فواره تروی به خاطر آهنگی از فرانک سیناترا

///درآمد ۱.۵میلیون یورویی رم از فواره تروی به خاطر آهنگی از فرانک سیناترا

درآمد ۱.۵میلیون یورویی رم از فواره تروی به خاطر آهنگی از فرانک سیناترا

اگر حوضی در شهرتان داشتید که مردم درون آن پول می‌انداختند، ترجیج می‌دادید مبلغ جمع‌آوری شده صرف چه کاری شود؟ این چالشی است که هم‌اکنون در شهر رم ایتالیا وجود دارد. حوضچه جلوی فواره تروی در رم ایتالیا هر روز پر از سکه‌هایی می‌شود که مردم در آن می‌اندازند. در این مطلب به شما می‌گوییم که چرا مردم در این حوضچه پول می‌اندازند و این پول صرف چه کاری می‌شود.

آبنمای تروی یا «سه سکه بیانداز تا آرزویت برآورده شود!»

آبنما یا فواره تروی در سال ۱۷۳۲ به سفارش پاپ کلمنت دوازدم بنا نهاده شد. این آبنما هر سال میلیون‌ها نفر را به خود جذب می‌کند که برای بازدید و عکس گرفتن به آنجا می‌آیند. اما این بازدیدکنندگان معمولاً هدف دیگری هم دارند. طبق یک سنت نه چندان قدیمی که از یکی از آهنگ‌های فرانک سیناترا در فیلمی به نام «سه سکه در چشمه» شروع شده است، «اگر یک سکه درون آبنمای تروی (که زیباترین آبنمای دوره باروک در سراسر ایتالیاست) بیاندازید، روزی به رم باز می‌گردید. اگر دو سکه دیگر در این آب بیاندازید، با کسی از اهالی رم دیدار می‌کنید و در نهایت یک مراسم ازدواج رومی در انتظار شماست»!

اگرچه ممکن است ایده پشت این کار احمقانه به نظر برسد، اما هر سال میلیون‌ها نفر سه سکه درون حوضچه مقابل آبنمای تروی می‌اندازند، حتی اگر اعتقاد زیادی به برآورده شدن آرزویشان نداشته باشند!

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما و هتل Wego.ir

دانلود ویگو از سیب اپ

دانلود ویگو از اپ استور

دانلود ویگو از بازار

دانلود ویگو از گوگل پلی

چقدر پول در فواره تروی جمع می‌شود؟

کار ساخت فواره تروی که نام خود را از تقاطع سه خیابان گرفته است (tre vie در ایتالیایی یعنی سه خیابان) در سال ۱۷۳۲ توسط نیکولا سالوی شروع شد و در سال ۱۷۶۲ توسط جوزپه پانینی به پایان رسید. این آبنما به تازگی با صرف هزینه حدود ۲.۲ میلیون دلاری توسط برند معروف ایتالیایی، Fendi، مورد مرمت قرار گرفت و نورپردازی‌های جذابی به آن اضافه شد و البته به مناسبت ۹۰سالگی‌اش، یک نمایش مد و فشن روی سطح آب این آبنما برگزار کرد.

فشن شو فندی روی حوضچه آبشار تروی

Franco Origlia/Getty

ساعت بازدید آن در همه روزهای ساعت از ۹:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ شب است. در این مدت، هر ساعت بیش از ۱۲۰۰نفر از آن بازدید می‌کنند. در پایان ساعات بازدید از فواره تروی، کارگران شهرداری رم برای جمع آوری بیش از ۴۱۰۰ یورو ریخته شده در آن شروع به فعالیت می‌کنند. در سال گذشته، بیش از ۱.۵ میلیون یورو از این محل جمع آوری و پس از شستشو و شمارش در اختیار موسسه خیریه کاتولیک «کاریتاس» قرار گرفت. رسمی که از سال ۲۰۰۴ تا کنون در حال اجراست.

جمع آوری و شمارش پول های آبشار تروی

Marco Di Lauro/Getty

طبق اعلام این موسسه، مبلغ جمع‌آوری شده از آبنمای تِرِوی، صرف برنامه‌های خیرخواهانه مثل یک خواربار فروشی مناسب تنگدست‌ها و تهیه سرپناه برای بی‌خانمان‌ها و بیماران ایدز می‌شود. اما به تازگی ویرجینیا راگی، شهردار رم، تصمیم گرفته است که کنترل این مبلغ را در دست بگیرد و آن را برای نگهداری و مرمت آثار فرهنگی تاریخی و زیربناهای شهر رم کند. این قانون احتمالا از ابتدای آپریل به اجرا در می‌آید. این در حالی است که پویش‌های مختلفی توسط کلیسای کاتولیک رم و بخش‌هایی از مردم به راه افتاده است تا جلوی این کار را بگیرند. از طرف دیگر بعضی هم در مورد این سوال می‌کنند که چرا یک موسسه مذهبی کاتولیک باید اختیار بی چون و چرا روی این پول داشته باشد.

نظر شما چیست؟ اگر در در شهرتان مکانی با شرایط مشابه وجود داشت، ترجیح می‌دادید مبلغ جمع‌آوری شده صرف چه چیزی شود؟ پیش از اینکه نظرتان را بگذارید، آهنگ «سه سکه درون چشمه» از فرانک سیناترا را در آپارات ویگو بشنوید.

By | 2019-02-19T13:45:48+04:30 ژانویه 29th, 2019|اروپا, ایتالیا|0 Comments

Leave A Comment