از هر کجای جهان – ۱

//از هر کجای جهان – ۱

از هر کجای جهان – ۱

دنیا سرشار از خبر است. خبرهای خوب و بد. اگر در سایت‌های خبری و روزنامه‌ها گشتی بزنیم، بیشترین خبرها مربوط به اتفاقات سیاسی و حوادث و اخبار ناراحت‌کننده است. اما شاید بد نباشد هر چند وقت یک بار کمی از این فضا فاصله بگیریم و گشتی در خبرهای سفر و گردشگری بزنیم. ما سعی می‌کنیم هر ماه گلچینی از اخبار گردشگری گردآوری و در وبلاگ ویگو منتشر کنیم. همچنین پذیرای پیشنهادها و انتقادهای شما هم هستیم.

جستجو و مقایسه بلیط هواپیما و هتل Wego.ir

دانلود ویگو از سیب اپ
دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

 

 

دریافت نقدی عوارض خروج از کشور در فرودگاه امام متوقف شد

عوارض نقدی در فرودگاه امام دریافت نمی شود

اگر برای انجام سفر خارجی به فرودگاه امام مراجعه کرده باشید، با شعبه بانک ملی در این فرودگاه آشنا هستید. قبلاً مسافرانی که عوارض خروج از کشور را پرداخت نکرده بودند، می‌توانستند از طریق این شعبه 24ساعته این کار را انجام دهند. اما طبق اعلام علی کاشانی حیدری، مدیرکل امور بین‌الملل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، از این پس پرداخت عوارض تنها از طریق وبسایت پرداخت الکترونیکی عوارض خروج از کشور یا از طریق اپلیکیشن‌های بله و ایوا و همچنین کیوسک‌های مخصوص این کار که در ترمینال شماره یک فرودگاه امام نصب شده‌اند قابل انجام است.

عوارض خروج از کشور برای سفرهای غیرزیارتی، برای بار اول ۲۲۰هزار تومان، بار دوم ۳۳۰هزار تومان و بار سوم ۴۴۰هزار تومان است. خروج از کشور حداقل ۲۰ دقیقه پس از پرداخت عوارض امکان‌پذیر است.

ژاپن در تعداد گردشگر ورودی رکورد جدیدی ثبت کرد

ژاپن رکورد جذب گردشگر خودش را جابجا کرد

ژاپن برای هفتمین سال متوالی موفق شد تعداد گردشگران بین‌المللی‌اش را افزایش دهد. در سال ۲۰۱۸ تعداد گردشگران خارجی این کشور با ۸.۷% رشد، به بیش از ۳۰میلیون نفر رسید. این کشور که شعار «سرزمین طلوع خورشید» را برای خود انتخاب کرده است، همچنان به دنبال جذب گردشگران بیشتر است.

یکی از دلایل موفقیت ژاپن، تشویق گردشگران، به خصوص گردشگران آمریکایی (با سهمی حدود 11درصدی از کل) به بازدید مناطق دیگر ژاپن به غیر از توکیو و کیوتو است. همچنین تسهیل ویزا برای کشورهای روسیه، هند، فیلیپین و چند کشور دیگر دلیل دیگری برای این افزایش است. ژاپن به تازگی مالیاتی برای مسافران خروجی تعیین کرده است که صرف تبلیغات و معرفی ژاپن در خارج از مرزهای این کشور می‌شود. دولت ژاپن پیش‌بینی می‌کند با توجه به برگزاری بازی‌های المپیک در سال ۲۰۲۰ در این کشور، تعداد گردشگرانش از ۴۰میلیون نفر نیز بیشتر شود.

تغییر نام یک فرودگاه به افتخار محمدعلی (کِلِی)

فرودگاه بین‌المللی لوییس‌ویل به فرودگاه بین‌المللی لوییس‌ویل محمدعلی تغییر نام می‌دهد. «گِرِگ فیشر» شهردار شهر کنتاکی در مورد محمدعلی گفته است «محمد یکی از شناخته‌شده‌ترین افرادی است که تا کنون در جهان دیده شده و به خاطر ورزش و انسان‌دوستی‌اش الگوی میلیون‌ها نفر در جهان بوده است» طبق نظرسنجی که در این منطقه انجام شد، تصمیم بر این شد که برای بزرگداشت این ورزشکار زاده لوییس‌ویل، نام او را به نام فرودگاه بینالمللی این شهر اضافه کنند. چرا که به قول شهردار کنتاکی «محمدعلی متعلق به جهان است، اما او فقط یک زادگاه دارد و از اقبال خوب، آن شهر لوییزویل است.»

سقوط بریتانیا به رتبه ۶ جهان از نظر اعتبار پاسپورت

اعتبار پاسپورت بریتانیا یک پله کم شد

مدتی پیش ورود به ترکیه برای شهروندان بریتانیا منوط به دریافت ویزای الکترونیکی شد. همین موضوع باعث شد که رتبه این کشور از نظر موسسه هنلی پاسپورت ایندکس، از ۵ به ۶ تنزل پیدا کند. در حال حاضر شهروندان بریتانیایی با توجه به اینکه می‌توانند بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی به ۱۸۵ کشور جهان سفر کنند این رتبه را دارند.

طبق آخرین رتبه‌بندی، ژاپن در رتبه نخست قدرتمندترین پاسپورت جهان جای گرفته است. شهروندان ژاپنی بدون نیاز به ویزا می‌توانند به ۱۹۰ کشور جهان سفر کنند. سنگاپور و کره جنوبی با ۱۸۹کشور در رتبه دوم قرار دارند. فرانسه و آلمان هم با ۱۸۸ کشور رتبه سوم را از آن خود کرده‌اند. ایران با فراهم کردن لغو ویزا یا ویزای فرودگاهی ۴۲ کشور برای شهروندانش، در رتبه ۹۶ جهان قرار دارد. ضعیف‌ترین پاسپورت جهان متعلق به افغانستان و عراق است.

تکنولوژی جدیدی که بازرسی بدنی در فرودگاه را به فراموشی می‌سپارد

تکنولوژی جدید چک امنیتی فرودگاه

یکی از مراحل خسته‌کننده و گاه عذاب‌آور در فرودگاه، مرحله چک امنیتی است. اما به لطف تکنولوژی جدید که در دانشگاه کاردیف در حال توسعه دادن است، این مرحله بسیار سریعتر و بدون دردسر انجام می‌شود. در تکنولوژی جدید که در صنایع فضایی کاربرد دارد، از یک اشعه مادون قرمز بسیار حساس استفاده می‌شود که از فاصله ۸۰۰هزار کیلومتری می‌تواند یک لامپ ۱۰۰واتی را تشخیص دهد! در حال حاضر این سیستم به صورت آزمایشی در فرودگاه کاردیف مورد استفاده قرار گرفته است.

از آنجایی که بدن انسان هم از محیط اطرافش گرمتر است، همانند یک لامپ عمل می‌کند. در این روش نیاز نیست مسافران لوازم همراهشان مثل ساعت و موبایل و کمربند را باز کنند. کافی است از یک راهرو عبور کنند. در همین حین از زوایای مختلف آنالیز می‌شوند و کوچکترین لوازم همراهشان تشخیص داده می‌شود. این سیستم به طور خودکار افرادی را که لوازم غیرمجاز همراه خود دارند را مشخص می‌کند. با این روش که تا سال ۲۰۲۱ به بهره‌برداری می‌رسد، تعداد مسافرانی که طی یک‌ساعت چک امنیتی می‌شوند از ۱۵۰ نفر به ۱۰۰۰ نفر افزایش می‌یابد.

ایرفرانس، هواپیمایی ارزان Joon را بعد از یکسال تعطیل کرد

هواپیمایی joon تعطیل شد

سفر با هواپیما معمولاً به عنوان روشی گرانتر از سایر روش‌ها در نظر گرفته می‌شود. اما شرکت‌های هواپیمایی مثل ایزی جت، رایان ایر و وولینگ خلاف این موضوع را ثابت کردند. این شرکت‌ها با برگزاری پرواز در مسیرهای مختلف اما با شرایط اقتصادی، امکان انجام پرواز با قیمت پایینتر را فراهم کردند. جالب اینجاست که آمارها نشان می‌دهد سن متوسط هواپیماهای این شرکت‌ها پایینتر از شرکت‌های بزرگ است و از طرفی سود حاصله از فعالیت آنها نیز از شرکت‌های بزرگ بسیار بیشتر است.

طی سال‌های گذشته چندین شرکت هواپیمایی بزرگ تلاش کردند با ورود به این بازی، در این بخش از بازار هم سهمی برای خود دست و پا کنند. اما اکثر آنها شکست خوردند و پس از مدتی مجبور به تعطیل کردن شرکت جدید شدند. آخرین مورد از این نوع، هواپیمایی ایرفرانس بود. این شرکت که یک شرکت جدید با نام Joon را تاسیس کرده بود، تلاش کرد تا پروازهای مقرون به صرفه‌ای را در برخی مسیرها با این شرکت انجام دهد. اما پس از تقریباً یک سال از تاسیس جون، آن را تعطیل کرد و کارمندان و هواپیماهایش را در ایرفرانس ادغام کرد.

طی اعلامیه‌ای که این شرکت منتشر کرد، دلیل تعطیلی Joon به این صورت بیان شد: «اگرچه تاثیرات مثبت زیادی توسط Joon و به خصوص تیم پرتلاش و ارزشمند آن ایجاد شد، اما هضم این برند جدید برای مشتریان، کارمندان، بازار و سرمایه‌گذاران دشوار بود»

همزمان با توقف فعالیت چند هواپیمایی، هواپیمایی قطر تعداد پروازهایش را به ایران افزایش داد

هواپیمایی قطر پرواز مستقیم به اصفهان راه اندازی کرد

طی ماه‌های گذشته شرکت‌های مختلف هواپیمایی مثل ایرفرانس، کی‌ال‌ام، بریتیش ایرویز و چند شرکت دیگر، به دلایل مختلفی اعلام کردند که پروازهایشان به ایران را متوقف می‌کنند. این موضوع باعث ایجاد مشکل برای بسیاری از مسافرانی شد که از قبل بلیط این شرکت‌ها را خریداری کرده بودند. برخی از آنها وعده بازگشت پول بلیط را دادند و برخی دیگر اعلام کردند که مسافران را از طریق شرکت‌های دیگر به مقصد می‌رسانند.

در این بین شرکت هواپیمایی قطر به نظر می‌رسد که نه تنها قصد ترک ایران را ندارد، بلکه در تلاش است تا بخشی از سهم هواپیمایی‌های خارج شده هم از آن خود کند. قطر ایرویز اعلام کرده است که از ابتدای سال ۲۰۱۹ خدمات هفتگی به دو شهر تهران و شیراز را افزایش می‌دهد. ضمن اینکه فرودگاه بین‌المللی اصفهان هم به عنوان چهارمین درگاه ورود به آسمان ایران پس از تهران و شیراز و مشهد از چهارم فوریه ۲۰۱۹ میزبان پروازهای این شرکت خواهند بود. پروازهای قطرایرویز اصفهان با هواپیمای ایرباس A320 دوبار در هفته در روزهای دوشنبه و جمعه انجام می‌شود.

ویگو، موتور جستجوی هتل و بلیط هواپیما

دانلود ویگو از سیب اپ
دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

By | 2019-01-26T13:05:32+04:30 ژانویه 26th, 2019|عمومی|0 Comments

Leave A Comment