۱۰ درخت کریسمس زیبا در سراسر جهان

/, فرهنگ ملل/۱۰ درخت کریسمس زیبا در سراسر جهان

۱۰ درخت کریسمس زیبا در سراسر جهان

رسم تزئین درخت کریسمس یکی از پرطرفدارترین و در عین‌حال قدیمی‌ترین رسوم مسیحیان در سراسر جهان است. این رسم در سال‌های گذشته در بسیاری از کشورهای دیگر جهان هم طرفدارهای زیادی پیدا کرده است. به همین نسبت هم ابتکارهای عجیب و غریب در تزئین درخت صنوبر کریسمس و درخت‌های متفاوت هم در حال افزایش هستند. در این مطلب شما را با ۱۰ درخت زیبا و عجیب کریسمس در سراسر جهان آشنا می‌کنیم.

۱- درخت کریسمس کاغذی، گالری لافایت، پاریس

بزرگترین فروشگاه پاریس به نام گالری لافایت، هر سال فستیوالی برای طراحی درخت کریسمسی متفاوت برگزار می‌کند. در سال ۲۰۱۶ این گالری هنرمندی به نام Lorenzo Papace را انتخاب کرد تا اثری هنری با در نظر گرفتن ملاحظات زیست‌محیطی و اجتماعی خلق کند. این هنرمند یک درخت کاغذی کریسمس که تماماً با کاغذ بازیافتی ساخته شده بود ایجاد کرد که در فضایی یخ و برفی در این گالری ایجاد کرد. در تمام مدت کابین‌های حمل‌کننده اسکی‌سواران در حال رفت و آمد بین درخت و طبقات بودند. همچنین در اطراف درخت و بخش‌های مختلف گالری، اجزای دیگری مرتبط با کریسمس و حیوانات مختلف مثل خرس قطبی کاغذی دیده می‌شدند.

درخت کریسمس کاغذی پاریس

یکی از نکات جالب این درخت، نرم‌افزار واقعیت افزوده‌ای بود که اگر بر روی گوشی خود نصب می‌کردید و با دوربین موبایلتان پاساژ را نگاه می‌کردید، همه چیز به حرکت در می‌آمد و بعید نبود از نزدیک شدن خرسی کاغذی به خود بترسید!

۲- درخت کریسمس لِگو، اوکلند، نیوزلند

به نظر شما با ۴۵۰.۰۰۰ قطعه لگو به وزن بیش از ۳/۵ تن چه چیزهایی می‌توان ساخت؟! رایان مک‌نات و تیمش به این فکر افتادند که با آن یک درخت متفاوت کریسمس بسازند که در جهان تک باشد. آنها روی هم رفته ۱۲۰۰ ساعت زمان صرف کردند تا این درخت ۱۰متری را بسازند. اگر بدانیم که رایان مک نات یکی از ۱۴ نفری در جهان است که گواهینامه رسمی لگوسازی دارند، می‌فهمیم که این کاری نیست که از هر کسی بر بیاید! این درخت در سیدنی و ملبورن هم به نمایش درآمد.

درخت کریسمس لگو سیدنی

۳- درخت کریسمس پاپ، واتیکان

واتیکان قطب مسیحیت جهان است. پس خیلی دور از انتظار نیست که این شهر دارای یکی از زیباترین ردختان کریسمس جهان باشد. این درخت در کنار برج معروف سنت بازیلیکا نصب و در مراسمی رسمی توسط پاپ رونمایی می‌شود. درخت صنوبر کریسمس واتیکان هر سال از سوی یکی از کشورهای اروپایی به پاپ هدیه می‌شود. سال ۲۰۱۶ این درخت از ایتالیا آورده شد و توسط ۱۸هزار چراغ LED و تزئینات سرامیکی جلوه‌ای جادویی به این میدان داده بود. تزئینات این درخت را کودکان سرطانی و کودکان دیگری که در بیمارستان‌های سراسر ایتالیا بودند درست کرده بودند. این درخت از ۹ دسامبر روشن شد.

درخت کریسمس واتیکان

۴- درخت کریسمس مرکز راک فلر، نیویورک پلازا

درخت نصب شده در مرکز راک فلر، بیش از ۲۸ متر طول داشت و با حدود ۵۰ هزار چراغ LED به رنگ‌های مختلف تزئین شده بود. ستاره ۲۵۰ کیلوگرمی بالای این صنوبر به همراه بیش از ۲۵۰ هزار کریستالی که در تزئین این درخت استفاده شده بود، هدیه‌ای از سوی سواروسکی بود. ستاره‌ای که برای درخت کریسمس سال ۲۰۱۸ استفاده شده است از آن هم بزرگتر است و با بیش از سه میلیون کریستال سواروسکی که در آن استفاده شده است، حدود ۴۰۸ کیلوگرم وزن و ۷۰ شاخه دارد.

درخت کریسمس مرکز راکفلر

۵- پرزرق و برق‌ترین درخت کریسمس جهان، اوزاکا، ژاپن

اگر درختی داشته باشید که رکورد گینس پرزرق و برق ترین درخت کریسمس جهان را به نام خودش ثبت کرده باشد، دیگر نیازی به صبرکردن برای شکوفه‌های گیلاس ندارید تا مسافران را به سمت خود بکشانید. این کاری بود که در شهر اوزاکای ژاپن انجام شد.

اگرچه در شهر اوزاکا ژاپن خیلی کم برف می‌بارد، اما این دلیل نمی‌شود که آنها هر سال برای به دست آوردن رکوردهای جدید گینس در زمینه کریسمس تلاش نکنند. درختی که در سال ۲۰۱۶ در این شهر نصب شد بیش از ۵۵۰هزار چراغ در خود داشت!

درخت کریسمس اوزاکا ژاپن

۶- درخت کریسمس شناور، ریو دو ژانیرو، برزیل

در سال ۲۰۱۴ نمای درخت کریسمی شناور بر روی یک قایق که در پس زمینه آن آتش بازی خیره‌کننده‌ای در جریان بود، سوژه عکاسی و فیلم‌برداری عده زیادی از گردشگران و مردم شهر ریو بود. این درخت ۸۵ متری با ۳/۳ میلیون میکرولامپ تزئین شده بود.

درخت کریسمس شناور ریو برزیل

۷- درخت کریسمس دیزنی، ایستگاه قطار سنت پانکراس، لندن

درخت کریسمس دیزنی ارتفاع زیادی نداشت (۱۴متر) اما چیزی که باعث شد خیلی‌ها به خاطرش از قطار جا بمانند و قرارشان را کنسل کنند این بود که سرتاپای این درخت با عروسک شخصیت‌های کارتون‌های دیزنی پوشیده شده بود. از شخصیت‌های قدیمی مثل میکی ماوس گرفته تا دامبو و شخصیت‌های جدیدتری مثل اِلسا از کارتون فروزن. عروسک‌های این درخت پس از کریسمس جدا شدند و به خیریه کودکان اهدا شد.

درخت کریسمس دیزنی لندن

۸- درخت کریسمس مورانو، ونیز، ایتالیا

صنعتی هفتصد ساله در جزیره مورانو ونیز ظروف شیشه‌ای را با ابتکارات خود به یکی از عناصر هنری این شهر تبدیل کرده است. به خصوص زمانی که یک درخت کریسمس با قطعات شیشه‌ای به رنگ‌های مختلف توسط آنها ساخته شد. خوشبختانه سرعت باد در این منطقه کم است و نگرانی زیادی برای خرد شدن این درخت وجود ندارد!

درخت کریسمس مورانو ونیز ایتالیا

۹- درخت آرزوی کالپاتارو، موزه ویکتوریا و آلبرت، لندن، انگلیس

روزی روزگاری درختی بود که آرزوی همه را برآورده می‌کرد. این درخت در موزه ویکوریا و آلبرت لندن قرار داشت! درختی که برگرفته از داستانی قدیمی از فرهنگ هند است. این درخت که توسط هنرمندان هندی ساخته شده است از جنس برنج چکش‌کاری شده ساخته شده است و رنگ آمیزی آن بر اساس تصاویر اسطوره‌ای هندی و جشن‌های دیوالی انجام شده است.

۱۰- درخت کریسمس جبیل، شهر جبیل، لبنان

با داشتن بیش از ۴۰ درصد جمعیت مسیحی، لبنان یکی از کشورهایی است که هر سال جشن‌های کریسمس را با شکوهی خاص اجرا می‌کند و فستیوال‌هایی برای طراحی درخت کریسمس هم در این کشور برگزار می‌شود. در سال ۲۰۱۶ این شهر که یکی از قدیمی‌ترین بندرهای جهان است، یکی از زیباترین و متفاوت‌ترین درخت‌های کریسمس را داشت. درختی که با ظاهری سنگی-صخره‌ای در یک سمت و در سمت دیگر شکل بادبان مانند با ظاهری صیقلی و طلایی یادآور سمبل‌های دریانوردی و صخره‌های این شهر هستند.

 

ویگو، موتور جستجوی هتل و بلیط هواپیما

دانلود ویگو از سیب اپ
دانلود ویگو از اپ استور
دانلود ویگو از بازار
دانلود ویگو از گوگل پلی

By | 2018-12-24T14:26:09+04:30 دسامبر 24th, 2018|عمومی, فرهنگ ملل|0 Comments

Leave A Comment